Dükkan Sahipleri İçin Tasarım ve Diğer Öneriler (Temmuz 2015)

  • Dükkan sahiplerinin tasarımlarını yaparken odak noktası tasarımları olmalı ve tasarımlar göze hitap etmelidir.Yani, ilk bakıldığı anda göze çarpmalıdır. Bakan kişiyi beğendirmeli ve almaya ikna etmelidir

 

  • Tasarımlar yapılırken düzenlemesi rastgele değil, belirlenmiş bir şekilde olmalı ve kullanılan görsel veya yazılar transparan zemin üzerinde olmalıdır. Böylelikle daha çok dikkat çekecektir.

 

 

  • Tasarımlar hitap edilen kitleye uygun olmalıdır. Yapılan ürün kime yönelik oluyorsa onun için tasarlanmalıdır. Örneğin; bisiklet sevenler için tasarlanıyorsa ürün buna hitap etmelidir.

ÖRNEK:Untitled-1

 

 

 

  • Arka planda olan tişört zemin rengi, tasarımla alakasız bir renk olmamalıdır. Örnek olarak tişörtlerin renk çeşitleri olan beyaz,kırmızı,mavi,gri,pembe ve siyah renklerine tasarımın rengi ve biçimi uymalıdır.

Untitled-1

  • Kullanılan yazılar tasarımla ilgili olmalı yani tasarımın konusuna uygun olmalıdır ve yazılar göze hitap etmelidir. Çünkü eğer yazılı bir tasarım yapıyorsanız, tasarımı yazı tamamlar ve yazı güzel olduğunda alacak kişiyi tasarımın diğer detaylarına bakmaya zorlar.

Untitled-1

 

Bu taktikler ile dükkan satışlarınızı artırabilir ve daha çok komisyon kazanabilirsiniz.

Sonraki önerilerimizde görüşmek üzere,

Tisho Dükkan