Popüler Bir Dükkan Sahibinden Tavsiyeler (Freestyleshop)

Dükkan: http://www.tisho.com/dukkan/freestyleshop_62_3

Sahibi: FreestyleShop

Logosu:

714e5bcf2e7a2b1b

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Bize kendi dükkanınızdan bahsedermisiniz?
Merhabalar.Ben Ender ‘Göçmen’ Avcı.Freestyle Shop sahibiyim. Freestyle Shop ‘ta ağırlıklı olarak hiphop ve sokak kültürü giyim tarzına uygun ürünler ve tasarımlar bulunmakta. Kendim bir graffiti sanatçısı olduğum için bu tarzda şeyler yapmak istedim. Asıl amacımda zaten yabancı-yerli hiphop grup ve rapçilerin ülkemiz piyasasında hiç bulunmayan tarzda tasarımlı ürünlerini sergilemek.Bu açığı kapatarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimi umuyorum. Ayrıca tüm arkadaşlar kendi gruplarına veya sevdiklerine bir ürün tasarlattırmak içinde bana facebook sayfamdan başvurabiliyorlar. https://www.facebook.com/freestyleshopizmir

Dükkan sahibi olmaya nasıl karar verdiniz?
Kendime graffitinin yanında çok farklı bir mecrayada kaymadan bi ek gelir sağlamak istiyordum. Tisho’yıu zaten yıllardır kendi giysilerimi yapmak için kullanıyordum ve kalitesinden çok memnundum. Neden olmasın dedim kendi kendime ve 2012 de Freestyle Shop’u online olarak açtım.Sizin kaliteniz ve müşterilerimin desteğiylede seri ve güzel bir şekilde devam etmekte.

Sitemiz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Tisho’yu 5-6 senedir biliyorum ve kendi günlük kıyafetlerim içinde kullanıyordum zaten. Ülkemizdeki bi kısım insanların aklındaki o ‘İnternetten alışveriş yapmak güvenli değildir’ önyargısını kırdığınızı düşünüyorum. Ürünlerinizdeki geniş yelpaze ve dünya satndartlarındaki baskı kalitenizde beni ve diğer müşterilerimi cezbeden en büyük nedenler. Birde giysi ürünlerinizin yine sizin üretiminiz olması,onların kalitesi ve ‘tam bana göre’ denecek kalıplarda olmasıda cabası :)

En iyi tasarımınızın hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?
En iyi tasarımımı bugüne kadar hiç düşünmemiştim.Benim için Freestyle Shop’taki tü tasarımlar güzel çünkü oraya eklediği tasarımı ben giyecekmişim gibi yüklüyorum.Hatta çoğu tasarımımı zaten bende satın alıp giyiyorum :) O yüzden bana göre hepsi güzel ancak içlerinden en çok beni yansıtan olarak söyleyebileceğim tasarımım MY LIFE isimli tasarımım. kapşonlu: http://www.tisho.com/dukkan/freestyleshop/erkek-kapsonlu-my-life-kapson_131130162239951732301079050
erkek tshirt: http://www.tisho.com/dukkan/freestyleshop/erkek-tisort-my-life_131130161855951732301079747
bayan tshirt: http://www.tisho.com/dukkan/freestyleshop/kadin-tisort-my-life-bayan-t-shirt_131130163048951732301071333

Takip ettiğiniz başka dükkan sahipleri var mı?
Tisho’da takip ettiğim diyemeyeceğim ama ilgimi çeken birkaç dükkan oldu elbette. Sihirdar Vadisi bunlardan biri diyebilirim.

Tasarımlarımızın konuları nelerdir?
Tasarım konularım en başta hiphop ve sokak kültürü ağırlıkı. Graffiti fontlu yazılar/çizimler, genelde ülkemizde bulunmayan yabancı hiphop grupve mc lerin logolu/tasarımlı ürünleri vb…

Ürünlerinizi sosyal medyada tanıtıyor musunuz? Nasıl?
Ürünlerimi kendi facebook sayfalarımda,stickerla sokaklarda,katıldığım hiphop/graffiti etkinliklerinde tanıtabiliyorum.En güzelide kendi tasarımımı kendim giyip çevreye tanıtabiliyorum :)

Tasarım yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?
Tasarımlarımda siyasi taraflara dokunmamaya dikkat gösteriyorum.Ağırlıklı olarak zaten müzik/dans/sanat ağırlıklı tasarımlardır.Dikkat ettiğim hususlar bunlar.

Diğer Dükkan Sahipleri Nasıl Daha Çok Satabilirler?
Öncelikle dükkanlarına olabildiğince çok çeşit koymaları gerekir. Belli bir kesime hitab etsede,o yöndeki tasarımlarını çoğaltmalı ve bunu değişik pratik ürünlere uygulamalılar. İnsanlar çeşitliliğe ve değişikliğe dikkat etmekte.Piyasada (mağazada,markette) kolayca bulabileceği bi ürünü yada tasarımı çok basit ve dikkat çekmeyecek bir ürünü çok tercih etmez.Bir de sosyal medya hesaplarından gün içinde sıkça paylaşım yapmalarını tavsiye ederim.

Sayın Ender Avcı, son olarak eklemek istediğiniz birşey var mı?
Teşekkür ederim.